Penzion Nový Svět, Borová Lada, Šumava

Vítejte na stránkách Pensionu v Novém Světě na Šumavě.

Nový Svět najdete při cestě z Vimperka směrem na Kvildu, 2 km před obcí Borová Lada.

Pension je umístěn v bývalé škole v nadmořské výšce 940m na hranicích Národního parku Šumava. Poloha pensionu je ideální pro pěší i cyklistický výlet v létě.V okolí je připravena řada dobře značených turistických tras, které vás provedou nejkrásnějšími partiemi Šumavy.

Pro poznávání této krajiny v zimních měsících vede kousek od místa ubytování udržovaná lyžařská stopa směrem do Borové Lady, Knížecích Plání, Bučiny, Pramenů Vltavy, Kvildy.Vydáte-li se směrem do Nových Hutí, můžete pokračovat na Zadov, Churáňov, Zlatou Studnu.

Pro milovníky sjezdového lyžování či snowboardingu není daleko na sjezdovky v Nových Hutích (4km). Náročnější lyžaři mohou navštívit lyžařský areál Zadov (10km).

Ubytování je vhodné pro návštěvníky kteří si chtějí odpočinout v krásném, klidném prostředí Šumavy a zároveň nevyhledávají místa s velkou koncentrací hotelů, pensionů a samozřejmě i rekreantů.

Kapacita pensionu je 45 lůžek. Ubytování lze rozdělit na dvě sobě nezávislé části.

Část první se nachází v suterénu a patře.

V patře je 30 lůžek na devíti pokojích: 3x2 lůžka, 3x4 lůžka, 1x3 lůžka a 1x5 lůžek. Čtyři pokole mají umyvadla. Devátý pokoj je zařízen jako apartmán (kuchyňka, jídelna, ložnice-čtyři lůžka, WC, sprchový kout + umyvadlo). V patře jsou sociální zařízení pro ženy i muže.

V suterénu najdete vstupní halu s šatnou a sušárnou,velkou zařízenou kuchyň (kuchyňské linky, lednice, sporáky, veškeré nádobí, varné konvice, mikrovlná trouba). Kuchyň je spojena s jídelnou. Dále je zde umístěno sociální zařízení pro ženy i muže.

Druhá část se nachází v pokroví a je zcela oddělena od první části penzionu.

Hostům je zde k dispozici velká společenská místnost - ideální pro pořádání oslav a posezení, hosté nemusí mít obavy, že budou svou zábavou rušit zbytek hostů.

Tato část disponuje 15 lůžky na čtyřech pokojích: 2x3 lůžka, 1x4 lůžka a 1x5 lůžek. Kromě velké společenské místnosti s jídelnou je zde také zařízená kuchyňka s příslušenstvím a sociální zařízení to je umyvadla, sprchy, WC pro ženy i muže.

V pensionu jsou místnosti pro úschovu lyží a kol.

Pravidla pro ubytování:

Celý pension je nekuřácký. Domácí zvířata nejsou povolena, nutno přivést domácí obuv.
Nástup na rekreaci po 15 hodině, vyklizení pokoje do 11 hodin. Termíny v sezoně nejlépe sobota - sobota, mimo sezonu libovolně. S ohledem na obsazenost lze dohodnout příjezd i odjezd dle požadavku a možností.
Platba za rekreaci přímo na místě.

Stravování:

V případě zájmu více osob lze stravu po domluvě zajistit, jinak je možnost stravy v 2km vzdálené Borové Ladě (dvě restaurace).

Pro toho kdo dává přednost rodinné pohodě a nechce být vázán na stravovací režim spojený s ubytováním jsou nespornou výhodou nadstandardně vybavené kuchyně pro vaření z vlastních zdrojů.

Doprava, parkování:

U pensionu je parkoviště pro automobily. Přímo před budovou se nachází autobusová zastávka (linky Vimperk-Kvilda, Praha-Kvilda, Tábor-Kvilda).

Ceník:

Cena za lůžko/noc

Sezóna: 15.1. - 15.3., 15.6. - 15.9. 
Dospělí: 250 Kč, děti 3-15let: 200 Kč

Mimosezóna: 2.1. - 14.1., 16.9. - 20.12.
Dospělí: 230 Kč, děti 3-15let: 200 Kč

Děti do tří let zdarma

Za apartmán účtujeme +50 Kč k výše uvedeným cenám. Při ubytování jen na jednu noc účtujeme částku 300 Kč na osobu.

Kontakt :

Antonín Nahodil
Nový Svět 22
384 93 Kvilda
 
Telefon: 388 434 202, 723 126 953

Nejvhodnější doba pro telefonování je mezi 19-20 hodinou.

Těšíme se na vaší návštěvu.
Pokoj
Pokoj
Kuchyňka
Kuchyňka
Druhá část penzionu:
Společenská místnost - druhá část penzionu
Ložnice - druhá část penzionu
Informace o Šumavě a Borovoladsku naleznete na
Informačním serveru ŠumavaNet.CZ